plen
Aktualności
2018-06-07 08:32:00 Biblioteka Pedagogiczna na konferencji „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”

23 maja 2018 r. w Auli UMK w Toruniu odbyła się konferencja współorganizowana przez Urząd Marszałkowski w Toruniu: „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, której adresatami byli dyrektorzy szkół podstawowych z naszego regionu. Konferencja poświęcona była wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi dydaktycznych w edukacji najmłodszych uczniów.

Na konferencji omówiono funkcjonowanie i zalety Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej Edupolis.pl., internetowego portalu do nauki i pracy dla uczniów i nauczycieli z regionu, kompleksowo wspierającego proces edukacyjny. Nauczyciele praktycy dzielili się swoimi doświadczeniami z wykorzystania zasobów EDUPOLIS w nauczaniu. W trakcie spotkania wręczone zostały listy gratulacyjne 10 najaktywniejszym na platformie Edupolis szkołom z regionu.

Zebrani wysłuchali wystąpienia Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika: „Cyfryzacja szkół w działaniach i zamierzeniach Ministerstwa Edukacji Narodowej”.

Była to doskonała okazja, by przybliżyć zebranym Kujawsko-Pomorski portal informacyjny EDUPOLIS, będący integralną częścią Platformy Edukacyjnej. Jego redaktor naczelna Anna Siemińska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu, w której mieści się siedziba redakcji, przedstawiła zebranym cały zespół redakcyjny tworzący ten cieszący się dużą popularnością portal. W jego skład wchodzą przedstawiciele bibliotek pedagogicznych i KPCEN-ów z Torunia, Bydgoszczy i Włocławka oraz redakcji „UczMy”. Zaprezentowała również osiągnięcia portalu oraz zachęcała obecnych do jego współtworzenia poprzez nadsyłanie materiałów o ciekawych przedsięwzięciach.

Dzięki uprzejmości organizatorów Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu  mogła zaprezentować uczestnikom spotkania swoją ofertę edukacyjną i zbiory związane z tematyką konferencji: cyfrową edukacją, cyberzagrożeniami oraz RODO. Eksponowane na naszym stoisku książki oraz czasopisma cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród oglądających.
Zestawienie bibliograficzne „Cyfrowa edukacja”, „Internet - zagrożenia (cyberprzemoc…)”, „Uzależnienie od komputera i internetu”, „Innowacyjna edukacja”, dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce:

 Serwis informacyjny/Bibliografie tematyczne.

 

 


 ilość odsłon: 480
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-08-23 13:37:25

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń