plen
Aktualności
2018-06-15 10:46:00 "Literatura dziecięca – obrazy wyobraźni" - sprawozdanie

11 czerwca 2018 o godzinie 12.00 w Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu odbył się wernisaż wystawy „Literatura dziecięca – obrazy wyobraźni”, prezentującej prace plastyczne uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Władysława Bukowińskiego w Lubiczu Dolnym.

Wśród zaproszonych gości byli: Teresa Gryciuk – zastępca Wójta, Sekretarz Gminy; Teresa Klawińska – Radna; Alicja Zielińska – Sołtys Lubicza Dolnego; Danuta Ferens – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Władysława Bukowińskiego w Lubiczu Dolnym. W wernisażu udział wzięli także przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice dzieci – uczestników zajęć.

Gości przybyłych na wernisaż serdecznie przywitała pani Dorota Komendzińska – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu zebranych, która pogratulowała młodym artystom oraz ich opiekunom, po czym oddała głos Danucie Ferens – dyrektor Szkoły Podstawowej w Lubiczu Dolnym, która podziękowała pani dyrektor Komendzińskiej za pomoc w zorganizowaniu wystawy. Następnie pani Renata Łęc, jedna z nauczycielek prowadzących zajęcia, w kilku słowach opowiedziała o innowacji pedagogicznej wdrożonej w szkole, której celem było pogłębienie kontaktu uczniów ze sztuką i rozwinięcie ich wrażliwości artystycznej i estetycznej. W czasie zajęć plastycznych z elementami logo- i socjoterapii dzieci zapoznawały się z wybranymi przez nauczycielki utworami poetyckimi, a potem wykonywały prace plastyczne, które stanowiły interpretację prezentowanych wierszy.

W czasie wernisażu odbyła się też część artystyczna przygotowane pod kierunkiem pani Katarzyny Harmacińskiej. Uczennice zaprezentowały zaproszonym gościom wykonane przez siebie prace i recytowały wiersze, które zainspirowały je do namalowania tych obrazów. Zebrani z zainteresowaniem wysłuchali utwory Marii Konopnickiej (Jesień), Juliana Tuwima (Mróz), Hanny Niewiadomskiej (Zakochane parasole) i Agnieszki Galicy (Kolorowy deszcz).

Wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach otrzymały drobne upominki, które przygotowała Rada Rodziców.

Głos zabrała również pani Teresa Gryciuk – sekretarz Gminy Lubicz, która wspomniała o terapeutycznej roli sztuki i jej wpływie na emocjonalny rozwój dziecka.

Renata Łęc, Katarzyna Harmacińska

 

Galeria zdjęć

 


 ilość odsłon: 415
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-06-04 11:32:17

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń