2018-06-25 10:39:00 „Coaching w edukacji. Nauczyciel XXI wieku" - sieć współpracy i samokształcenia

Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie uczestników sieci „Coaching w edukacji. Nauczyciel XXI wieku” odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu w dniu 6 czerwca br. Sieć jest prowadzona przez: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Bibliotekę Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Koordynatorami pracy sieci  były: Danuta Potręć, konsultantka w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Elżbieta Wiśniewska, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
Elżbieta Wiśniewska krótko podsumowała całoroczną pracę w ramach sieci.
Po podsumowaniu oddała głos Joannie Robaczewskiej, która poprowadziła warsztaty na temat narzędzi tutoringowych w pracy nauczyciela. Uczestniczki sieci zastanawiały się nad rolą tutora we współczesnej szkole, dyskutowały nad ciekawymi problemami przedstawionymi przez prowadzącą,  stosując przygotowane przez nią narzędzia.

Po zakończeniu warsztatów wywiązała się ciekawa dyskusja na temat roli tutoringu w edukacji. Uczestniczki spotkania podzieliły się też swoimi wrażeniami na temat przydatności narzędzi zaprezentowanych w czasie zajęć.

Tradycyjnie można było zapoznać się z literaturą związaną z tematem zajęć, którą przygotowała Elżbieta Wiśniewska z Biblioteki Pedagogicznej. Na zakończenie spotkania Elżbieta Wiśniewska wręczyła nauczycielkom zaświadczenia potwierdzające udział w pracy sieci. Podziękowała również za całoroczną współpracę i tworzenie miłej atmosfery sprzyjającej powstawaniu nowych pomysłów.

Tematem wiodącym kolejnej edycji sieci  będzie motywowanie siebie i innych do pogłębiania wiedzy, zdobywania nowych umiejętności i zachęcania do rozwoju osobistego. Zachęcamy do zapisów do sieci od 20 sierpnia 2018 r. na stronie KPCEN w Toruniu.
Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.

2018-09-24 11:02:20