plen
Aktualności
2018-06-25 01:57:00 Jestem – wystawa prac Moniki Szyplik

Prezentowana wystawa zawiera zbiór prac o zróżnicowanej tematyce, które powstawały od 1997 roku. Najstarsze prace wykonane zostały pastelą suchą, pozostałe za pomocą farb akrylowych. Wystawione obrazy dzielą się na formy nowoczesne, płaszczyznowe, z zastosowaniem żywej kolorystyki oraz stonowane, inspirowane stylistyką vintage. Pokazane są także formy o tematyce kobiecej, minimalistyczne, dekorowane elementami biżuteryjnymi. Poza obrazami na wystawie znajdują się przedmioty dekorowane sztuką decoupage: wianki okolicznościowe oraz naszyjniki z recyklingu.

Monika Szyplik jest samoukiem. Od zawsze przejawiała zainteresowania plastyczne, a od dwudziestu lat maluje. Obecnie zajmuje się też rękodziełem. Jej prace powstają w domowym zaciszu.

Prywatnie jest żoną i mamą dwóch synów przejawiających zamiłowania artystyczne. Jest słuchaczką Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu na profilu terapeuta zajęciowy.

Autorka o sobie:

„Nie mam w naturze opowiadać o sobie, wyznaję zasadę, że najwięcej o człowieku mówi jego praca, sposób jej wykonywania oraz efekty. Zwracam uwagę na detale w pracy, z szacunku dla potencjalnego jej odbiorcy. Chociaż na co dzień wybieram prostotę, skromność i minimalizm, to pociąga mnie stylistyka retro, z bogatymi zdobieniami. Moja niespokojna dusza ciągle biegnie wyznaczając sobie wciąż nowe cele. Będąc ze sobą sam na sam nigdy się nie nudzę, ale jestem również ciekawa drugiego człowieka. Lubię obserwować świat i ludzi, dostrzegam wiele. Nie potrzebuję błyskających świateł lunaparku, ani mocnych wrażeń na paralotni, w zamian preferuję dobrą książkę, długą rozmowę w cztery oczy lub relaks przy pielęgnowaniu kwiatów na balkonie.”

Ekspozycję można oglądać do 24 sierpnia 2018 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.
 ilość odsłon: 514
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-06-04 11:32:17

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń