2018-11-07 09:28:00 „Kocham mój niepodległy kraj”

Wystawa „Kocham mój niepodległy kraj” nawiązuje do jednego z najważniejszych wydarzeń roku 2018 tj. 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby zainteresować dzieci i młodzież historią ojczyzny oraz kształtować w nich postawy patriotyzmu Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu ogłosił międzyszkolny konkurs plastyczny „Kocham mój niepodległy kraj”. Konkurs był adresowany do dzieci i młodzieży szkół specjalnych.

W sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu zostaną zaprezentowane najciekawsze, nadesłane na konkurs, prace uczniów z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Zespołu Szkół nr 26 oraz Szkoły Podstawowej nr 19 w Toruniu. Prace zostały wykonane w dowolnej technice w różnych formatach pod kierunkiem nauczycieli. Na wystawie będzie można zapoznać się również z literacką stroną wizji miłości do ojczyzny, bowiem w Korczaku przeprowadzone zostały lekcje, które zaowocowały powstaniem interesujących prac pisemnych. Ponadto będzie można obejrzeć fotorelację z III edycji Festiwalu Pieśni Patriotycznej oraz zapoznać się z bibliografią „100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości: bibliografia w wyborze za lata 1990-2018” przygotowaną przez p. Marcina Żyndę z Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu.

Koordynator wystawy: Bogumiła Mazur

2018-11-13 14:31:00