2022-09-14

“Książka nas łączy - aktywny senior w bibliotece XXI wieku”

Wprowadzenie

6 września 2022 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie seniorów w ramach cyklu “Książka nas łączy - aktywny senior w bibliotece XXI wieku”.

Zebranych powitała Elżbieta Wiśniewska, pracownik Wydziału Udostępniania Zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu, koordynatorka programu spotkań dla seniorów, których celem jest aktywizacja uczestników poprzez rozmowy na temat książek, zapoznanie ich ze zbiorami Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu, a także przedstawienie alternatywnych możliwości dotarcia do książek.

Przebieg spotkania

W pierwszej części spotkania Elżbieta Wiśniewska zapoznała uczestniczki z harmonogramem kolejnych spotkań. Następnie prowadząca przedstawiła krótką prezentację książek z zasobów Biblioteki Pedagogicznej, do których przeczytania zachęcała seniorki. W kolejnej części seniorki zaprezentowały wybrane przez siebie książki z własnych zasobów. Uczestniczki spotkania były świetnie przygotowane. Przedstawiona przez nie literatura była niezwykle ciekawa, a każda z pozycji była na swój sposób wyjątkowa. Przy okazji prezentacji wywiązała się interesująca dyskusja.

W części szkoleniowej seniorki zapoznały się z biblioteką cyfrową i wypożyczalnią e-booków Ibuk Libra, która umożliwia wypożyczanie książek za pośrednictwem internetu. Zajęcia przeprowadziła Ilona Pawłowska, pracownik Wydziału Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu.

Kończąc spotkanie, Elżbieta Wiśniewska podziękowała seniorkom za doskonałe przygotowanie i tworzenie wspaniałej atmosfery, sprzyjającej powstawaniu nowych pomysłów. Zaprosiła uczestniczki spotkania na kolejne wydarzenie, które odbędzie się na początku października. Będą to warsztaty autobiograficzne.

Katalog integro
Solidarni z Ukrainą
Dostęp do nowości
Czytelnia online IBUK libra