2023-11-14

Wykład online: Etykieta w miejscu pracy – co się za tym kryje?

Informacje na temat wykładu

Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie online: Etykieta w miejscu pracy – co się za tym kryje?, który odbędzie się 21 listopada 2023 r. (wtorek), godz. 14:30-15:30. Wygłosi go Wiesława Tomasiak-Wyszyńska - nauczyciel konsultant z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Promowanie zasad savoir-vivre’u w szkołach i placówkach to jeden z tegorocznych priorytetów Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Niezależnie od tego - nie mamy wątpliwości, że dobre maniery i szeroko pojmowana uprzejmość są bardzo cenne i potrzebne - nie tylko w ramach relacji zawodowych.

Formularz rejestracyjny

Udział w wykładzie jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Formularz rejestracyjny

Grafika zapraszająca do udziału w wykładzie online - na tle białych i żółtych pionowych pasów czarna, elegancka mucha.

Tematyka wykładu

Wykład Etykieta w miejscu pracy – co się za tym kryje? przygotowany został w oparciu o literaturę przedmiotu i moje bogate doświadczenie zawodowe.

Nie ulega wątpliwości, że funkcjonujemy w trudnym świecie. W czasach bagatelizowania norm prawnych, moralnych i obyczajowych. W czasach bylejakości, na którą z pewnością większość naszego społeczeństwa nie wyraża zgody.

Swoim wystąpieniem chcę zatem przekonać i zachęcić wszystkich, którym zależy na kształceniu społeczeństwa mądrego, taktownego, o wysokiej kulturze osobistej, a przede wszystkim szanującego siebie wzajemnie, do poszerzania i doskonalenia wiadomości i umiejętności własnych w zakresie etykiety.

Bo przecież, jak mówi I. Kamińska-Radomska: „Pięknie być sobą w zgodzie z zasadami”.

Informacje na temat prelegentki

Wiesława Tomasiak-Wyszyńska - nauczyciel konsultant w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. W oświacie kreowała wszystkie role, między innymi: doradcy metodycznego ds. kadry kierowniczej, dyrektora wydziału kształcenia ogólnego w kuratorium oświaty, dyrektora miejskiego wydziału oświaty, w latach 2003-2006 kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty.

Aktualnie zajmuje się  rozwojem osobistym pracowników szkół i dyrektorów oraz  doskonaleniem umiejętności wychowawczych nauczycieli.

Publikuje w czasopiśmie oświatowym UczMy. Jest autorką publikacji zwartych: Niezbędnik raczkującego wychowawcy, Niezbędnik raczkującego dyrektora, Niezbędnik dla nastolatka - obycie ułatwia życie.

<lipiec 2024>