"Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza – tematyka, literacka maestria, kontynuacje i nawiązania - wykład online z cyklu "Powtórz i zdaj maturę z języka polskiego"
Informacje na temat wydarzenia
Serdecznie zapraszamy do udziału w szóstym bezpłatnym wykładzie z cyklu „Powtórz i zdaj maturę z języka polskiego – prelekcje online ekspertów". Kolejne wydarzenie, adresowane do wszystkich miłośników literatury (a szczególnie do tegorocznych i przyszłych maturzystów) odbędzie się 13 marca (środa), w godz.: (wyjątkowo) 16:00-16:45. Zajęcia zatytułowane: "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza – tematyka, literacka maestria, kontynuacje i nawiązania poprowadzi dr Marcin Lutomierski.
Wykład ten będzie kolejnym wydarzeniem, które zorganizujemy we współpracy z Komisją Filologiczną Towarzystwa Naukowego w Toruniu. Członkowie Komisji, będący równocześnie cenionymi naukowcami związanymi z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, wygłoszą wykłady dotyczące romantyzmu i kolejnych epok literackich.
Zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego. Wszyscy, którzy się zarejestrują, otrzymają link do wirtualnego pokoju (platforma Microsoft Teams), w którym odbędą się najbliższe zajęcia. Osoby, które zarejestrowały się na jedne z poprzednich zajęć i zaznaczyły również drugą zgodę nie muszą się ponownie rejestrować - na adres e-mail podany w formularzu będziemy wysyłać informacje o terminach następnych zajęć oraz linki do spotkania na platformie Microsoft Teams. W każdej chwili można wycofać zgodę (wystarczy wysłanie w e-mailu zwrotnym informacji o tym fakcie).
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Informacje na temat prelegenta
dr Marcin Lutomierski – doktor filologii polskiej, literaturoznawca, edytor, pracownik Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wykładowca na Wydziale Humanistycznym UMK, autor wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich, ze szczególnym uwzględnieniem literatury i kultury emigracyjnej XIX–XX wieku. Członek Pracowni Badań Kultury i Literatury Dziecięco-Młodzieżowej oraz Pracowni Edytorstwa Naukowego i Praktycznego UMK. Członek kilku towarzystw naukowych i Polskiej Sekcji IBBY. Przewodniczący Komisji Filologicznej Towarzystwa Naukowego w Toruniu. Współpracownik instytucji doskonalących nauczycieli języka polskiego w kraju i za granicą. Juror konkursów literackich i recytatorskich dla dzieci i młodzieży.