2021-03-17

Światowy Tydzień Mózgu - 15-20 marca 2021 roku

W dniach 15-20 marca obchodzimy Światowy Tydzień Mózgu. To coroczna akcja edukacyjna, która ma na celu popularyzację wiedzy o funkcjonowaniu mózgu. W tym roku, inicjatywa na całym świecie przenosi się do Internetu, wiele placówek naukowych w ramach obchodów Światowego Dnia Mózgu, zaplanowało cykle odbywających się w formie on-line wykładów czy warsztatów.

Tydzień Mózgu z UMK

Weź udział w Tygodniu Mózgu i poznaj tajemnice umysłu

Z tej okazji zachęcamy również wszystkich zainteresowanych do sięgnięcia po dostępne w naszej bibliotece tytuły poświęcone tej tematyce. Poniżej prezentujemy wybrane przez nas książki o tym, jak działa mózg człowieka.

1. Psychoterapia sprzyjająca mózgowi / Wiesław Sikorski.- Warszawa: Wyd. Difin, 2016

Okładka książki pt.: Psychoterapia sprzyjająca mózgowi. Na okładce, na zielono-pomarańczowym tle postać ludzka ujęta z profilu

2. Uwolnij moc kobiecego mózgu: zadbaj o swój mózg dla poprawy zdrowia, nastroju, koncentracji, życia seksualnego i zasobów energii / Daniel G. Amen.- Poznań : Dom Wydawniczy "Rebis", 2015

Okładka książki pt.: Uwolnij moc kobiecego mózgu. Na okładce, na kolorowym tle zdjęcie kobiety z długimi, kręconymi włosami w kolorze blond.

3. Fitness mózgu / Fernandez Alvaro, Goldberg Elkhonon.- Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2015

Okładka książki pt.: Fitness mózgu. Na okładce, na białym tle czerwony rysunek konia i drewniana figurka konika szachowego.

4. Mózg rządzi : twój niezastąpiony narząd / Kaja Nordengen.- Warszawa : Wydawnictwo Marginesy, 2018

Okładka książki pt.: Mózg rządzi. Twój niezastąpiony narząd. Na okładce na białym tle duży rysunek mózgu w kolorze niebieskim oraz mała sylwetka czerwonego człowieka

5. Mózg się myli / Henning Beck.- Łódź : Feria Science - Wydawnictwo JK, 2017

Okładka książki pt.: Mózg się myli! Dlaczego błędy mózgu są naszą siłą. Na okładce, na czarnym tle rysunek mózgu w kolorze czerwonym.

6. Zmień swój mózg, zmień swoje ciało : jak pobudzić mózg, aby uzyskać wymarzone ciało / Daniel G. Amen.- Warszawa : MT Biznes, cop. 2010

Okładka książki pt.: Zmień swój mózg. Zmień swoje ciało. Jak pobudzić mózg, aby uzyskać wymarzone ciało. Na okładce, na zielono-czerwonym tle dwa zdjęcia wpisane w koła. Na jednym głowa człowieka z profilu, na drugim brunetka w białej bluzce z uniesionymi w górę rękoma.

7. Życie mózgu : ewolucja człowieka i umysłu / John R.L. Allen.- Warszawa : Prószyński i S-ka, 2011

Okładka książki pt.: Życie mózgu. Ewolucja człowieka i umysłu. Na okładce, na czarnym tle, wpisana w kwadrat głowa człowieka z widocznym mózgiem w kolorze niebieskim

8. Wyloguj swój mózg : jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii / Anders Hansen.- Kraków : Wydawnictwo Znak, 2020

Okładka książki pt.: Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii. Na okładce, na niebieskim tle rysunek dwóch półkuli mózgowych w kolorze czerwonym.

9. Zasłuchany mózg : co się dzieje w głowie, gdy słuchasz muzyki / Daniel J. Levitin.- Kraków : Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2016

Okładka książki pt.: Zasłuchany mózg. Co się dzieje w głowie, gdy słuchasz muzyki. Na okładce, na żółtym tle czarnobiała rycina przedstawiająca gitarę. W lewym dolnym rogu czarnobiała rycina Jana Sebastiana Bacha.

10. Mózg na manowcach : dlaczego oszukujemy, udajemy i ulegamy pokusom? / David DiSalvo.- Warszawa : Dom Wydawniczy PWN, 2016

Okładka książki pt.: Mózg na manowcach. Dlaczego oszukujemy, udajemy i ulegamy pokusom?. Na okładce na jasnozielonym tle, rysunek sylwetki człowieka we fioletowym garniturze. Zamiast głowy ma zieloną wiązankę z traw.