2021-06-01

Dzień Savoir-Vivre'u - 3 czerwca 2021 roku

Dnia 3 czerwca obchodzimy Dzień Savoir-Vivre'u. Święto po raz pierwszy obchodzone w 2016 roku, ma na celu propagowanie grzeczności obyczajowej oraz dobrych manier jako elementów kultury społecznej.

Savoir-vivre – ten splot francuskich słów – można rozumieć jako znajomość obyczajów i form towarzyskich oraz jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.

Z okazji Dnia Savoir-Vivre'u polecamy wybrane z naszych zbiorów publikacje książkowe.

Na stoliku znajduje się 15 książek. U góry logo Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu.

1. Dzieci w sieci czyli Dobre maniery w internecie / Zofia Staniszewska.- Katowice : Wydawnictwo Debit, 2017

Okładka książki: Dzieci w sieci czyli dobre maniery w Internecie. Na niebieskim tle rysunki  przedstawiające dzieci z laptopami oraz logotypy facebooka, instagrama i snapchata.

Zamów

2. Kultura zachowań językowych w internecie / Alina Naruszewicz-Duchlińska.- Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN SA, 2019

Okładka książki pt.: Kultura zachowań językowych w Internecie. Białe tło, tytuł wpisany w dwie żółte klamry.

3. Maniery mają znaczenie / Veronica Zysk.- Gdańsk : Harmonia Universalis, 2020

Okładka książki:

Zamów

4. Gentleman : podręcznik dla klas wyższych / Adam Granville.- Olszanica : Bosz, 2019

Okładka książki pt.: Gentleman. Na okładce, na czarnym tle, złoty napis Gentleman.

Zamów

5. Savoir-vivre nastolatka / Stanisław Krajski .- Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 2009

Okładka książki: Savoir-vivre nastolatka. Na okładce, na zielonym tle, czarne sylwetki kobiety i mężczyzny.

Zamów

6. Savoir-vivre : sztuka dyplomacji i dobrego tonu / Piotr Kuspys.- Poznań : Zysk i S-ka Wydawnictwo, cop. 2012

Okładka książki: Savoir-vivre. Sztuka dyplomacji i dobrego tonu. Na okładce, na szarym tle, bordowa mucha w białe kropki.

Zamów

7. Savoir-vivre : przy stole, w pracy / Ewa Sawicka .- Bielsko-Biała : Studio Wydawnicze Zebra, cop.2007

Okładka książki pt.: Savoir Vivre. Przy stole, w pracy. Na okładce, na białym tle biało czerwone rysunki osób w różnych sytuacjach.

Zamów

8. Dobre maniery czyli Savoir-vivre dla dzieci / Joanna Krzyżanek.- Poznań : Papilon/Centrum Edukacji Dziecięcej, cop. 2012

Okładka książki pt.: Dobre maniery czyli savoir-vivre dla dzieci. Na okładce na niebieskim tle, rysunki przedstawiające dzieci.

Zamów

9. Bon czy ton : savoir-vivre dla dzieci / Grzegorz Kasdepke .- Łódź : Wydawnictwo Literatura, 2012

Okładka książki: Bon czy ton: savoir-vivre dla dzieci. Na okładce, na czerwonym tle, rysunki przedstawiające dzieci.

Zamów

10. Savoir-vivre przy stole, czyli jak nie najeść się... wstydu! / Ute Witt .- Warszawa : Wydawnictwo RM, 2009

okładka książki: Savoir-vivre przy stole czyli jak nie najeść się...wstydu! Na okładce widoczny talerz z posiłkiem oraz sztućce.