2021-06-07

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu na konferencji "Wykorzystanie interaktywnego centrum nauki jako narzędzia edukacyjnego".

Logotyp Fundusze Unii Europejskiej, Wiedza Edukacja Rozwój, flaga Polski, flaga Unii Europejskiej, Europejski Fundusz Społeczny.

Logotyp Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu Logotyp Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

9 czerwca 2021 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu odbyła się konferencja „Wykorzystanie interaktywnego centrum nauki jako narzędzia edukacyjnego”. Była ona skierowana do nauczycieli, uczestników projektu „Toruńska szkoła ćwiczeń dla województwa kujawsko-pomorskiego”.

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, która jest partnerem w projekcie, również włączyła się w to wydarzenie, przygotowując pakiet edukacyjny dla uczestników projektu. Podczas konferencji w CNMW zaprezentowaliśmy także swoje zbiory: nowości książkowe z zakresu edukacji i pedagogiki.

Celem konferencji było zebranie i podsumowanie pomysłów na wykorzystanie interaktywnego centrum nauki jako narzędzia edukacyjnego, wypracowanych przez nauczycieli podczas projektu.

Nauczyciele ze szkół ćwiczeń i szkół wspomagających, wystąpili jako eksperci, wymieniając się z innymi uczestnikami projektu swoimi doświadczeniami, dotyczącymi wypracowanych ścieżek edukacyjnych.

Uczestnikom konferencji zaprezentowana została również możliwość wykorzystania ścieżki edukacyjnej na wystawie „Ścieżki dorastania” w Centrum Innowacyjnej Edukacji.

Pakiet edukacyjny zawiera:

1. Bibliografie tematyczne:

• „Dojrzewanie, dorastanie, wychowanie” - wybór literatury z lat 2006-2021”- publikacje ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu.
  •  „Praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych” - publikacje ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu.
  • „Praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych” - wybór publikacji dostępnych online.
  • „Przyroda - metody nauczania, scenariusze zajęć, gry edukacyjne, doświadczenia i eksperymenty” - publikacje ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu.
  • „Przyroda - metody nauczania, scenariusze zajęć, doświadczenia i eksperymenty”- publikacje ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu.
  • „Zintegrowane kształcenie przedmiotowo-językowe CLIL" – wybór publikacji dostępnych online.

2. Przegląd nowości wydawniczych prezentowanych na stoisku Biblioteki podczas konferencji- prezentacja Canva.

Nauczycieli biorących udział w projekcie, zainteresowanych otrzymaniem pakietu edukacyjnego, prosimy o kontakt na adres mailowy: wspomaganie@bptorun.edu.pl.

Projekt „Toruńska szkoła ćwiczeń dla województwa kujawsko-pomorskiego”, jest realizowany przez Gminę Miasta Toruń (Centrum Kształcenia Ustawicznego – Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy). Partnerami w projekcie są Uniwersytet Mikołaja Kopernika (Instytut Nauk Pedagogicznych,) oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie/Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.