2023-05-15

„Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” - Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2023 r.

Tydzień Bibliotek

Tegoroczny Tydzień Bibliotek, przebiegający pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”, dobiega końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim Czytelnikom, którzy nas w tym czasie odwiedzili i zapraszamy ponownie!

Zapraszamy również tych, którzy jeszcze nas nie znają :-)

Publikacje poruszające problematykę związaną z bibliotekami oraz czytelnictwem

Zachęcamy także nie tylko bibliotekarzy, ale wszystkie osoby, którym bliska jest tematyka bibliotek i ich działalności, czytelnictwa oraz miłośników książek do lektury poniższych publikacji książkowych (także tych prezentowanych podczas zeszłorocznego Tygodnia Bibliotek).

Biblioteki : krucha historia

Andrew Pettegree, Arthur der Weduwen ; przekład Agnieszka Nowak-Młynikowska. - Wydanie pierwsze. - Sopot : Wydawnictwo Smak Słowa, 2022.

Biblioteka w sercu - jak być bibliotekarzem XXI wieku? : materiały z 14. Forum Młodych Bibliotekarzy Zabrze-Katowice, 8-9 września 2022

[Redaktor prowadzący Marta Lach]. - Wydanie I. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe i Edukacyjne Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2023.

Przestrzeń komunikacyjna współczesnej biblioteki : studia i szkice z teorii i praktyki

Redakcja naukowa Anita Has-Tokarz. - Lublin : Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, 2022.

Nauka, zabawa i spotkania w bibliotece : sprawdzone sposoby, jak przyciągnąć Czytelnika w różnym wieku

[Autorzy Małgorzata Bykowska, Małgorzata Celuch, Izabela Gawrych, Anna Góra, Anna Kiełczewska, Mariusz Kusion, Maciej Lipka, Paweł Marchel, Barbara Sikora, Elżbieta Stanicka, Elżbieta Wasiak]. - Warszawa : Wiedza i Praktyka, 2022.

Technologiczne aspekty działalności bibliotek w pandemii COVID-19 : nowe zadania - nowe usługi - nowy wizerunek

Pod redakcją naukową Małgorzaty Kowalskiej-Chrzanowskiej. - Wyd. I. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe i Edukacyjne SBP, 2022.

Architektura informacji : badania i praktyka

Pod redakcją Ewy Głowackiej i Weroniki Kortas. - Toruń : Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, 2022.

Czytanie na głos, które rozwija dzieci i buduje relacje : przewodnik Jima Trelease’a dla rodziców i nauczycieli

Jim Trelease ; pod redakcją Cyndi Giorgis. - Warszawa : Wydawnictwo Mamania - Grupa Wydawnicza Relacja, 2022.

Czytać, dużo czytać

Ryszard Koziołek. - Wydanie I. - Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2023.

Bilet do wyobraźni : przewodnik po współczesnej polskiej literaturze dziecięcej po 2000 roku

Agnieszka Urbańska. - Wydanie pierwsze. - Gdańsk : Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, 2021.

Jan Marcin Szancer : ambasador wyobraźni

Opracował zespół redakcyjny pod kierownictwem Henryka Gościańskiego i Karola Prętnickiego. - Poznań : Oficyna Wydawnicza G&P, 2023.

Sacrum w literaturze dziecięcej i młodzieżowej

Redakcja Anna Nosek, Małgorzata Wosnitzka-Kowalska. - Kraków : Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas, copyright 2021.

Bibliografia piśmiennictwa dla dzieci i młodzieży : 1940-1944

Anna Babula. - Wyd. 1. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe i Edukacyjne Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2022.

Narracje (re)konstrukcyjne, narracje interwencyjne, literackie reprezentacje dzieciństwa

Katarzyna Wądolny-Tatar. - Wyd. I. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe i Edukacyjne SBP, 2021.

Otwarci / ostrożni / niezdecydowani : opinie i postawy bibliotekarzy publicznych względem kontrowersyjnych książek dla dzieci

Magdalena Paul, Michał Zając. - Wyd. I. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe i Edukacyjne SBP, 2022.

Stówka : przeczytaj to jeszcze raz

Anna Dziewit-Meller, Justyna Sobolewska. - Warszawa : Osnova, 2021.

Książka po okładce : o współczesnym polskim projektowaniu okładek książkowych

Wybór, wstęp i redakcja Patryk Mogilnicki. - Kraków : Karakter, 2021.

Zachęcamy również do korzystania z niżej wymienionych czasopism:

• Biblioteka Centrum Informacji
  • Biblioteka w Szkole