Śmierć, choroba, cierpienie - jak rozmawiać z dziećmi - wykład online
Informacje organizacyjne
Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie online: Śmierć, choroba, cierpienie - jak rozmawiać z dziećmi, który odbędzie się 27 kwietnia (środa), godz. 17:00-18:30. Wygłosi go prof. dr hab. Józef Binnebesel z Katedry Rewalidacji, Resocjalizacji i Opieki Długoterminowej Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Udział w wykładzie jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.
Limit miejsc został wyczerpany
Maria Grzegorzewska - Patronka 2022 Roku
Jedną z Patronek 2022 Roku jest Maria Grzegorzewska. Chcąc uczcić pamięć założycielki Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej (obecnie Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej) postanowiliśmy zorganizować cykl wykładów online, których tematyka dotyczyć będzie zagadnień z zakresu pedagogiki specjalnej. Dziś zapraszamy Państwa na trzeci wykład.
Tematyka wykładu
Wykład będzie miał charakter teoretyczno-praktyczny, ujmujący istotę lęku tanatycznego w kontekście tanatopedagogiki i Tanatopedagogicznej Relacyjnej Terapii Zastępczej. Zostaną omówione również podstawowe zagadnienia komunikacji z dzieckiem doświadczającym między innymi żałoby.
prof. dr hab. Józef Binnebesel
Pracownik Katedry Rewalidacji, Resocjalizacji i Opieki Długoterminowej, Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Główne zainteresowania naukowe związane są z percepcją lęku przed śmiercią, psycho-pedagogicznymi aspektami terapii, opieką i terapią dzieci przewlekle i terminalnie chorych, godnością i podmiotowością osób z szeroko rozumianą niepełnosprawnością oraz funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych w systemie opieki medycznej. Zainteresowania te w głównej mierze oscylują w obrębie tworzonej tanatopedagogiki oraz Tanatopedagogicznej Relacyjnej Terapii Zastępczej, pedagogiki specjalnej i opiekuńczej.